SEGITTUR - EUROPE SENIOR TOURISM
SENIOR TRAVEL zájazdy a dovolenky pre seniorov SENIOR TRAVEL hlavná stránka
 

Peloponéz

Patras

Patras sa nachádza v severnej časti Peloponézu a je tretím najväčším mestom Grécka s počtom obyvateľov 300 000. Štvrtinu mesta tvoria študenti, keďže má mesto technický inštitút a dve univerzity. S talianskymi prístavmi Brindisi, Bari, Ancona, Trieste a Benátky je mesto prepojené trajektami. Tie denne odchádzajú aj na ostrov Kefalonia a Ithaka.

Začnite prehliadku mesta od najznámejšej pešej zóny Aghia Nikolaou s množstvom obchodíkov. Odtiaľ čaká na vás 192 schodov, aby vás zaviedli do Starého mesta. Romantická prechádzka po vydláždených uličkách vám odhalí veľké farebné neoklasicistické domy, ktoré poukazujú na slávnu históriu mesta. Navštívte mestský stredoveký hradpostavený v 2. polovici 6. storočia nášho letopočtu na troskách starej Akropoly. Prejdite sa okolo starých pozostatkov budov a pokochajte sa výhľadom na Patras. Západne od Akropoly si nenechajte ujsť návštevu patraského Roman Odeum, ktoré bolo postavené skôr ako to v Aténach. Sú tu zobrazené mozaiky, sarkofágy a iné staroveké nálezy. Hlavne v lete sa tu konajú rôzne predstavenia.  Romantické duše by mali vyhľadať maják a pokochať sa výhľadom na prístav. Ďalším skvelým tipom na výhľad na celé mesto je ten zo Spinney – borovicová hora, ktorá je vhodným prostredím na aktívne či pasívne trávenie voľného času.

V centre mesta upútajú vašu pozornosť dve historické pamiatky – kostol Agios Andreas je jedným z najväčších kostolov na Balkáne a Mestské divadlo Apollon – jedno z prvých operných domov v Európe navrhnuté v roku 1972. Ak máte radi múzea, Patras ich má na výber niekoľko – archeologické múzeum, múzeum ľudového umenia, histórie či etnológie. Dominantou mesta, ktorá sa nedá prehliadnuť, a ktorá stojí za návštevu je most Rion – Antirion. Najdlhší káblový most sveta s dĺžkou 2252 metrov a výškou 63 metrov je ohromná konštrukcia, ktorá spája hlavnú pevninu Grécka s Peloponézom. Otvorený bol v roku 2004 a prvá osoba, ktorá prešla cez most bol bežec s olympijskou fakľou. Prejsť sa cez most po stranách pre chodcov je úžasným zážitkom, ktorý by ste si nemali nechať ujsť.

Hotel PORTO RIO**** all inclusive

Patras - PELOPONéZ

SENIOR TRAVEL

OSTTOUR, s.r.o.

Bottova 6, 010 01 Žilina
tel.041 562 63 20, 500 18 09
mobil: 0903 822 122
e mail: osttour@osttour.sk

Žilina, Ing. Oxana Beláková

 

(Pegas Travel zlúčený s Osttour)

 

Andalucia
Catalunya-Turisme-Senior
Posledná aktualizácia: 2019-01-21 13:07:08