SEGITTUR - EUROPE SENIOR TOURISM
SENIOR TRAVEL zájazdy a dovolenky pre seniorov SENIOR TRAVEL hlavná stránka
 

Costa Blanca

Costa Blanca v preklade Biele pobrežie, je 218 km pobrežia s kľudným morom a s jemným bielym pieskom. Krajina s ovocnými stromami a palmami, kde hory siahajú až takmer k Stredozemnému moru. Vo východošpanielskej provincii Alicante vás očakáva 2800 slnečných hodín v roku. Stredomorská klíma provincie Alicante je najteplejšou z celého Španielska a treťou najlepšou na svete. Dážď je tu takmer neznámym pojmom a zo štyroch ročných období akoby vypadla zima.

Mnohé pláže Costa Blanca boli vyznamenané modrou vlajkou, medzi inými Levante a Poniente v Benidorme. Príjemne vás prekvapí aj príroda tejto oblasti. Veľmi pekné sú duny v Guardamare, útesy Peňon de Ifach v Calpe, lagúny Torrevieja - La Mata, chránená prírídná rezervácia Isla de Tabarca so svojom morskou faunou a takzvané Fuentes de Algar, oblasť s vodopádmi a prameňmi v Callosa d´En Sarriá.

Pre aktívnych ponúka Costa Blanca početné prístavy s loďkami, Cap de Antonio je obzvlášť vhodný na dobré potápanie. Keď uprednostníte poznávanie vnútrozemia, nájdete množstvo cestičiek pre turistiku. Môžete navštíviť aj jaskyne Cova del Rull vo Vall de Ebo, alebo si zahrať golf na dobre vybavených golfových ihriskách.

Zaujímate sa o kultúru? Archeologické náleziská z rímskych čias, historické centrá ako Monforte del Cid, hrady ako Sax, Petrer alebo Villena, gotické a borokové kostoly alebo v štýle moderny ako Novelda a Alcoy sú len niektorými z miestnych pamätihodností. Veľmi odporúčané je aj archeologické múzeum provincie (MARQ). 

SENIOR TRAVEL

OSTTOUR, s.r.o.

Bottova 6, 010 01 Žilina
tel.041 562 63 20, 500 18 09
mobil: 0903 822 122
e mail: osttour@osttour.sk

Žilina, Ing. Oxana Beláková

 

(Pegas Travel zlúčený s Osttour)

 

Andalucia
Catalunya-Turisme-Senior
Posledná aktualizácia: 2018-09-17 14:24:11