SEGITTUR - EUROPE SENIOR TOURISM
SENIOR TRAVEL zájazdy a dovolenky pre seniorov SENIOR TRAVEL hlavná stránka
 

Andalúzia - Costa del Sol

Slnečné pobrežie Costa del Sol zaberá asi 300 km na juhu Španielska a je zo severu chránené pohorím, ktoré bráni prístupu chladného vzduchu a dažďa. Málo zrážok, neustály vánok a príjemné teploty po celý rok urobili z Costa del Sol najnavštevovanejšie miesto Andalúzie, pretože sa pýši 300 slnečnými dňami v roku, širokou paletou kvalitných hotelov, ale hlavne dlhými krásnymi plážami, čistou vodou, širokou ponukou zábavy, nákupov, športu, vychýrenou španielskou kuchyňou a priateľskými miestnymi obyvateľmi, ktorí si turistov vážia.

Milovníci prírody a histórie ocenia okolitú nádhernú krajinu, hory vypínajúce sa nad pobrežím, biele andalúzske dedinky a blízkosť historicky zaujímavých miest - Malagy, Sevilly, Granady a paláca Alhambra, Cordóby a v neposlednom rade Gibraltaru.

Vyznávačov športu a hlavne golfu plne uspokojí veľké množstvo kvalitných golfových ihrísk.

Vďaka výbornej polohe je tu široká ponuka výletov, z ktorých si vyberie každý. Na Costa del Sol nájdete všetko, čo môžete potrebovať pre strávenie nerušenej alebo naopak aktívne prežitej dovolenky.

Fuengirola

Fuengirola leží 18 km od známeho letoviska Torremolinos. Úzke ulice medzi plážou a Avenida Matías Sáenz de Tejada sú pozostatkom starého mesta s Plaza de la Constitución. Hrad Castillo de Sohail (10. stor.) nájdete na juhozápade mesta. Na okraji letoviska sa nachádza popredná andalúzska konská dostihová dráha Hipódromo Costa del Sol. V lete začínajú dostihy vždy v sobotu o 23:00 a v zime a v nedeľu o dvanástej hodine. Ulice Calle Moncayo a Calle de la Cruz sú plné britských barov, talianskych, čínskych, indonézskych a samozrejme i španielskych reštaurácií.

Hotel MONARQUE FUENGIROLA PARK****

Fuengirola - ANDALúZIA - COSTA DEL SOL

Torremolinos

Najživšie a najľudnatejšie moderné letovisko Torremolinos leží v bezprostrednej blízkosti Malagy. Disponuje nespočetným množstvom hotelov, nákupných ulíc, kaviarní, reštaurácií a barov. Celým Torremolinos sa tiahne pobrežná promenáda oddeľujúca pláž od mesta. Známa je rybárska štvrť La Carihuela, kde okrem typických reštaurácií nájdete aj množstvo obchodíkov s najrozličnejšími suvenírmi. Modernejšia časť "Torre" je povestná rušným nočným životom. Na okraji letoviska sa nachádza najväčší vodný park celej oblasti "Aqualand" s najrôznejšími šmykľavkami, tobogánmi a bazénmi, reštauráciami a barmi, obchodmi so suvenírmi, ktoré ponúkajú príjemne strávený deň všetkým generáciám.

Transfer z letiska: cca 15-20 min.

Hotel FENIX**** (Adult only)

Torremolinos - ANDALúZIA - COSTA DEL SOL

Hotel ROYAL AL ANDALUS****

Torremolinos - ANDALúZIA - COSTA DEL SOL

SENIOR TRAVEL

OSTTOUR, s.r.o.

Bottova 6, 010 01 Žilina
tel.041 562 63 20, 500 18 09
mobil: 0903 822 122
e mail: osttour@osttour.sk

Žilina, Ing. Oxana Beláková

 

(Pegas Travel zlúčený s Osttour)

 

Andalucia
Catalunya-Turisme-Senior
Posledná aktualizácia: 2017-12-29 12:59:44