SEGITTUR - EUROPE SENIOR TOURISM
SENIOR TRAVEL zájazdy a dovolenky pre seniorov SENIOR TRAVEL hlavná stránka
 

Španielsko

Benidorm - COSTA BLANCA

V alicantskej oblasti La Marina Baixa ležaci Benidorm je jedným z najdôležitejších a najväčších  turistických cieľov Costa Blanca, vyznačujúčim sa nádhernými plážami a širokými možnosťami zábavy a ponuky trávenia voľného času. Jeho na vyvýšenine ležiac Staré mesto vytvára vzrušujúci protiklad k širokým uliciam s modernými budovami, obchodmi a pouličnými kaviarňami, ktoré sa ťahajú niekoľko km pozdĺž pobrežia.


Benidorm ponúka nespočetné možnosti. Vychutnajte si  prechádzky po promenáde i kúpeľ v krištáľovo čistom mori, podniknite výlety loďou k ostrovu Benidormu, vychutnajte miestne pochúťky tradičnej gastronómie s ich výbornými jedlami z ryže a rýb. Najväčším lákadlom Benidormu sú bezvýhradne jeho 5 km dlhé pláže ponúkajúce široké pieskové plochy aj malé zátoky.Jednou z najkrajších pláži je 2 km dlhá pláž Levante severne od prístavu a jej južná sestra -  3 km dlhá pláž Poniente. Obe pláže sú lemované promenádou s množstvom reštaurácií, kaviarní, barov a ostaných zariadení určených pre pohodu turistov.


Medzi oboma známymi plážami Benidormu leží Mal Pal, tichá zátoka s jemným pieskom, neďaleko od Starého mesta a prístavu. Tu okolo kostola San Jaime sa nachádzala rybárska dedinka,  základný kameňom mesta. Pod svojimi modrými kupolovitými strechami sa dvíha tento v 18.storočí postavený kostol, od ktorého sa tiahne sieť malých uličiek a malebnými zákutiami. Na úplnom konci sa nachádza tzv. Balkón Stredomoria, úchvatná vyhliadka odkiaľ na naskýta čarovný panoramatický výhľad na more.


Na oboch bokoch Starého mesta sa rozprestierajú bulváry a nákupné ulice moderného Benirdormu.Mesto sa upísalo turistickému ruchu a tak ponúka širokú paletu služieb pre návštevníkov. Urobte si prechádzku po dlhej promenáde, nadýchajte sa čistého vzduchu v Parku L´Aiguera alebo zažite nezabudnuteľný deň v  Terra Mitica - tématický park pri mori. Uprostred zálivu leží  benidormský ostrov. Podľa legendy je úlomkom, ktorý odťal zo  skaly v blízkosti ležiaceho útesu Puig Campana smelý Roland so svojim mečom počas vojnovej výpravy Karola Veľkého.


Národným jedlom okolia je paella, ale aj morské plody vyprážané alebo varené ako aj fritované ryby a obľúbené rybacie polievky. Z cesnaku a olivového oleja sa pripravuje omáčka alioli, ktorá sa podáva k mnoíhým jedlám. Typickým dezertom oblasti Alicante je monľový koláč, špeciality nazvané turron a zmrzlina. Oblastné vína majú značku pôvodu Alicante. Sladké víno Misteleta a mandľové mlieko Horchata sú tiež typické pre túto oblasť.


Okolie Benidormu má aj výnimočné prírodné krásy. Sever krajiny je stále strmší. Horské hrebene, prudké zrázy sa vystierajú až k Stredozemnému moru a k národnému parku Serra Gelada. Tu sa nachádzaujú miesta ako L´Alfás a Altea. Neďaleko národného parku Peňón de Ifach leží Calpe, harmonické mesto, ktoré si neskutočným spôsobom dokázalo zachovať umelecké pamätihodnosti a pritom vynoviť turistickú infraštruktúru. Južne od Benidormu sa nachádzajú sídla, medzi inými Villajoyosa, hlavné mesto oblasti Marina Baja. V severnej časti pohoria Serra de Aitana vás očakáva Cocentaina so svojimi dôležitými pozostatkami zo stredoveku a Alcoy/Alcoi mesto medzinárodne známe v turistickom svete pre oslavy Maurov proti kresťanom. Horskú alicantskú oblasť uzatvára a k návšteve pozýva národnýPark Carrascal de la Font Roja neďaleko Alcoy.

 Hotel GRAN BALI****

Benidorm - COSTA BLANCASENIOR TRAVEL

OSTTOUR, s.r.o.

Bottova 6, 010 01 Žilina
tel.041 562 63 20, 500 18 09
mobil: 0903 822 122
e mail: osttour@osttour.sk

Žilina, Ing. Oxana Beláková

 

(Pegas Travel zlúčený s Osttour)

 

Andalucia
Catalunya-Turisme-Senior
Posledná aktualizácia: 2017-05-17 15:02:44