SEGITTUR - EUROPE SENIOR TOURISM
SENIOR TRAVEL zájazdy a dovolenky pre seniorov SENIOR TRAVEL hlavná stránka
 

Andalúzia - Costa del Sol

CORDOBA

Mesto Cordoba je veľmi špeciálnym miestom. Ako hlavné mesto Al-Andalus je považované za najenergickejšie a najvýznamnejšie mesto nielen Španielska, ale aj Európy z čias "zlatej éry vlády" Maurov. Corboba ponúka taktiež bohatú historickú minulosť - iberská, visigótska, rímska, maurská, židovská aj kresťanská civilizácia prispeli k unikátnej osobnosti a vitalite Cordoby.

Počas výletu môžeme navštíviť Veľkú cordóbsku mešitu, ktorá je jedným zo španielskych historických a architektonických pokladov a jednou z najnavštevovanejších stavieb v krajine. Jej obdivuhodný vzor, pôsobivé stĺpy a delikátne oblúky sú vhodné obdivu. Je to bez pochyby jeden z najlepších príkladov islamskej architektúry v Španielsku.

Cordoba nám tiež odokrýva bohatstvo historických pokladov, ktoré sú dôvodom toho, že mesto bolo vyhlásené UNESCOm za svetové kultúrne dedičstvo. Okrem iných La Juderia - židovská štvrť, zvláštne a pôvodné stavby so štukatúrami s kvetinovým vzor a noblesné ulice. Mimo toho má Cordoba čo ponúknuť aj z kultúry, hudby, umenia, ale aj flamenco a býčie zápasy.

Celodenný výlet  informatívna cena na osobu cca 57 €.

Obed a vstupy nie sú zahrnuté v cene zájazdu (môžete si vziať obed v balíčku z hotelovej recepcie).

Deň výletu Vám potvrdí Váš sprievodca počas stretnutia v hoteli a upresní cenu.SENIOR TRAVEL

OSTTOUR, s.r.o.

Bottova 6, 010 01 Žilina
tel.041 562 63 20, 500 18 09
mobil: 0903 822 122
e mail: osttour@osttour.sk

Žilina, Ing. Oxana Beláková

 

(Pegas Travel zlúčený s Osttour)

 

Andalucia
Catalunya-Turisme-Senior
Posledná aktualizácia: 2019-01-21 13:07:08