SEGITTUR - EUROPE SENIOR TOURISM
SENIOR TRAVEL zájazdy a dovolenky pre seniorov SENIOR TRAVEL hlavná stránka
 

Andalúzia - Costa del Sol

SEVILLA

Mesto Sevilla je kultúrnym centrom juhu Španielska. Leží na rieke Guadalquivir a je hlavným mestom rovnomennej provincie a celej Andalúzie. Výlet do tohoto krásneho mesta priblíži históriu ale aj súčasnosť Španielska. K prehliadke mesta patrí Sevillská katedrála, La Giralda, hlavné námestie Plaza de Espaňa, Zlatá veža, maurský palác Alcazár. Popoludní je krátke voľno k prechádzke typickými uličkami mesta.

Sevillská katedrála -
 tretia najväčšia katedrála kresťanského sveta po Bazilike sv.Petra vo Vatikáne a Katedrále sv.Pavla v Londýne, je jednou z posledných španielskych gotických katedrál. renesančný vplyv je však evidentný. Výstavba katedrály začala v r.1402 a pokračovala až do 16.storočia. Stojí na mieste pôvodnej mešity, z ktorej zostal už len minaret - Giralda. V katedrále je uložený sargofág s kolumbovými pozostatkami podopretý sochami štyroch kráľov v životnej veľkosti. Pravosť relikvií býva však spochybňovaná, lebo veľký moreplavec je údajne pochovaný v Santo Domingu.

La Giralda - zvonica Sevillskej katedrály. Prvé dve tretiny veže sú pôvodný minaret - pozostatok zo zničenej mešity. V dobe, keď bola postavená, to bola najväčšia veža na svete (97,5 m). Giralda je jedným z hlavných symbolov Sevilly.

Celodenný výlet -  informatívna cena cca 67 €.
Celodenný výlet -  len katedrála   cca 51,50 €


Obed a vstupy nie sú zahrnuté v cene zájazdu (môžete si vziať obed v balíčku z hotelovej recepcie).

Deň výletu Vám potvrdí Váš sprievodca počas stretnutia v hoteli a upresní cenu.SENIOR TRAVEL

OSTTOUR, s.r.o.

Bottova 6, 010 01 Žilina
tel.041 562 63 20, 500 18 09
mobil: 0903 822 122
e mail: osttour@osttour.sk

Žilina, Ing. Oxana Beláková

 

(Pegas Travel zlúčený s Osttour)

 

Andalucia
Catalunya-Turisme-Senior
Posledná aktualizácia: 2019-01-21 13:07:08