SEGITTUR - EUROPE SENIOR TOURISM
SENIOR TRAVEL zájazdy a dovolenky pre seniorov SENIOR TRAVEL hlavná stránka
 

Andalúzia - Costa del Sol

RONDA

RONDA - Andalúzia - Costa del Sol RONDA - Andalúzia - Costa del Sol RONDA - Andalúzia - Costa del Sol RONDA - Andalúzia - Costa del Sol

Mesto Ronda, považované za jedno z najkrajších a najromantickejších miest provincie Malaga, leží na čnejúcom sa plató na okraji pohoria Serrania de Ronda. Je unikátnou prehliadkou arabskej a židovskej kultúry a jednou z najstarších španielských obcí.  V roku 1966bola Ronda vyhlásená Národnou kultúrnou pamiatkou. 
Mesto má dve rozličné tváre. Stredovekú časť so silným maurským vplyvom a časť z 18. storočia - Mercadillo - s krásnymi starými budovami,  s býčou arénou, ktorá je najstaršou a najatraktívnejšou arénou v celom Španielsku.
Tieto dve časti Rondy spája, ponad hlbokú roklinu, mohutný kamenný most postavený v 18. storočí - Puente Nuevo. Roklina El Tajo s hĺbkou 100 m a dravou rieko na jej dne, je najväčším lákadlom turistov. Za čias diktátora Franca zhadzovali jeho prisluhovači z mosta do rokliny svojich oponentov.
Prekročiac most do časti Mercadillo nájdete niekoľko krásnych záhrad vedúcich k Miradoru, odkiaľ je zázračne krásny výhľad na okolitú krajinu. Mesto si zamilovali aj spisovatelia Ernst Hemingway a Orson Wells, ktorí tu prežili časť svojho života.SENIOR TRAVEL

OSTTOUR, s.r.o.

Bottova 6, 010 01 Žilina
tel.041 562 63 20, 500 18 09
mobil: 0903 822 122
e mail: osttour@osttour.sk

Žilina, Ing. Oxana Beláková

 

(Pegas Travel zlúčený s Osttour)

 

Andalucia
Catalunya-Turisme-Senior
Posledná aktualizácia: 2019-01-21 13:07:08