SEGITTUR - EUROPE SENIOR TOURISM
SENIOR TRAVEL zájazdy a dovolenky pre seniorov SENIOR TRAVEL hlavná stránka
 

Peloponéz

Mykény, Epidaurus

Mykény, Epidaurus - Peloponéz Mykény, Epidaurus - Peloponéz Mykény, Epidaurus - Peloponéz Mykény, Epidaurus - Peloponéz

Kto by nechcel vidieť Mykény "zlatom oplývajúce Mykény kráľa kráľov", tak ako písal už Homér. Objaviteľ Tróje, Heinrich Schliemann, ich chcel vidieť. Naštastie! Inak ťažko povedať, či by sme ich mohli navštíviť aj my.

V ranných hodinách sa vydáte na cestu do Mykén, homérskeho mesta Atreovcov. Rosiahle ruiny antického mesta majú krásnu polohu na horskom úbočí. Mesto Mykény dalo meno celému obdobiu gréckych dejín od r.1600 do 1100 pr.n.l.

Prezriete si Leviu bránu, ktorou sa vstupuje do mykénskeho hradu, kyklopské hradby postavené z nepravideľných kameňov dosahujúce výšku až 7 m, kráľovské šachtové hroby objavené Schliemannom.

Môžete sa zastaviť aj v hotelíku "Belle Helene", kde býval Schliemann. V návštevnej knihe hotela nájdete slávne mená ako Agatha Christie, Wiliam Faulkner, Claude Debussy.

Ďalšou zastávkou výletu je Epidaurus, kde si prezriete divadlo zo 4. stor. pr.nl.l. s vynikajúcou akustikou. Asclepion v Epidaure bol vychýreným liečebným centrom Klasického sveta. Asklepiova svätyňa bola zapísaná do UNESCO svetového dedičstva.

Návrat späť do oblasti Psathopyrga po Národnej ceste 8A spájajúcej Epidaurus s Patrasom. Príchod do Tola v neskorších popoludňajších hodinách.

Cena výletu: 40 €  (skupina minimálne 25 osôb)

 SENIOR TRAVEL

OSTTOUR, s.r.o.

Bottova 6, 010 01 Žilina
tel.041 562 63 20, 500 18 09
mobil: 0903 822 122
e mail: osttour@osttour.sk

Žilina, Ing. Oxana Beláková

 

(Pegas Travel zlúčený s Osttour)

 

Andalucia
Catalunya-Turisme-Senior
Posledná aktualizácia: 2019-01-21 13:07:08